Deniz Süngeri İle Cilt Temizliğinin Bilinmeyen 4 Faydası - Polente Natural

Deniz Süngeri İle Cilt Temizliğinin Bilinmeyen 4 Faydası

Deniz süngeri, uzun yıllardır güzellik ve bakım için kullanılır. Doğanın armağanı olan bu özel ürün, yüz ve vücut temizliğine ek olarak etkili bakımda da aktif rol oynar. Akdeniz’in derinliklerinden gelip cilt ile buluşan deniz süngeri cilt için pek çok olumlu etkiye sahiptir. Bakım için yardımcı olan ürün hem tek başına hem de çeşitli bakım ürünleri ile bir arada kullanılarak ışıl ışıl bir cilt görünümüne yardımcı olur.

Yüzde yüz doğal içeriği ile hem cilt hem doğa dostu

Deniz süngeri cilde faydaları saymakla bitmeyen yüzde yüz doğal bir üründür. Denizlerin derin diplerinden özenle toplanarak elde edilir. Sentetik süngerlerin aksine doğanın derinliklerinden alınan bu özel süngerler, hem cilt hem de doğa dostudur. Bu nedenle bebeklerin hassas ciltleri için bile alerjik reaksiyonlar gözlenmeden güvenle kullanıma uygundur.

Temizleme ürünlerini ciltle buluşturmak için en doğal alternatiftir. Üstelik uygun koşullarda muhafaza edildiğinde çok uzun yıllar özelliğini yitirmeden kullanılabilir.

 

Antibakteriyel özelliği ile akne oluşumuna engel

Cilt bakımında temizlik adımının en önemli adım olmasının sebebi cilt yüzeyinden akne ve siyah nokta oluşumuna sebep olacak bakterileri uzaklaştırma ihtiyacıdır. Pek çok kişi makyaj yapmadığı veya evden çıkmadığı günlerde cilt temizliğini ihmal eder. Bu da gün boyunca salgılanan sebum fazlasının ve havadaki kirin ciltten arındırılmaması anlamına gelir. Deniz süngeri bu gibi zamanlarda bakım ürününe ihtiyaç duymadan natural yüz temizliği için uygundur. Antibakteriyel yapısı sebebiyle cilt yüzeyini temizlemeye yardımcı olur. Ekstra temizliğe ihtiyaç duyulan günlerde deniz süngeri, uygun bir temizleyici ile köpürtülerek cilt temizliğine kullanılabilir.

 

Kan dolaşımını artırarak hücre yenilenmesini hızlandırır

Yüz ve vücut için kullanılan temizleme ürünlerini deniz süngeri ile uygulamak, parmaklar yardımı ile uygulamaktan çok daha etkilidir. Bunun sebebi süngeri uygulama esnasında kan dolaşımını hızlandırıcı etkisidir. Bu durum;

  • Cilt elastikiyetinin artması,
  • Kırışıklık görünümünün azalması,
  • Selülit görünümünün azalması,
  • Sivilce lekesi ve güneş ekelerin görünümünün azalması,
  • Yorgun görünümün ortadan kalkması,
  • Ciltteki renk eşitsizliklerinin ortadan kalkması gibi pek çok etkiyi beraberinde getirir.

 

Doğal pütürlü yüzeyi ile gözenekleri derinlemesine temizler

Temizleme ürünlerinin seçimi kadar cilde nasıl uygulanacağı da önemlidir. Gözenekleri derinlemesine temizlerken nazik bir uygulama sağlamak bu açıdan oldukça önemlidir. Deniz süngeri özel dokusu sayesinde ciltteki ölü deriyi arındırmada ve gözenekleri derinlemesine temizlemede etkilidir. Suyla ıslatıldığında nazik temizleme için uygun yumuşak dokusu cildi yıpratmadan hassas ama etkili bir bakım sağlar. Cilt temizliği için en ideal boyutlar ve sünger gözenekleri özenle secilmelidir. Süngerin dokusu ve kalitesi cilt tiplerine uygunlugu önem arz eder. Polente Natural Yüz Temizleme Süngeri  gerekli standartlar da doğru tarım yöntemleri kullanılarak çevre dostu yöntemlerle elde edilmiştir. 

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.