Saçlara Doğal Işıltısını Kazandırmak için Organik Saç Bakımı! - Polente Natural

Saçlara Doğal Işıltısını Kazandırmak için Organik Saç Bakımı!

Son günlerde hayatın her alanında olduğu gibi kişisel bakımda da doğal ve organik olana ilgi arttı. Kimyasalların zararlı etkilerinden kaçmak, doğaya saygının bir göstergesi olarak doğa ile dost ürünler kullanma isteği ve doğal olan seçeneklerin sağlıklı olması bunun en büyük sebepleri. Bu doğala dönüş trendinde organik saç bakımı da son zamanların popüler konularının başında geliyor. Saçlara doğal ışıltısını kazandırmak için organik saç bakımıyla tanışın!

Organik Saç Bakım Ürünlerinin Faydaları Nelerdir? 

Doğal bitki özleriyle hazırlanan ve zararlı kimyasallar içermeyen organik ürünler kişisel bakımın olmazsa olmazı. Kişisel bakım alışverişi yaparken içerikte gözden kaçırdığımız pek çok kimyasal aslında hem bakım hem de genel sağlık için zararlıdır. Doğadan gelen bitki kaynaklı özlerle hazırlanan organik ürünler ise sağlıklı seçenekler olarak karşımıza çıkar. Saç bakımında tercihini organik olandan yapmak isteyenler için; katı şampuan, aromaterapi özleriyle hazırlanan botanik yağlar, bitkisel içerikli saç bakım kremi gibi pek çok seçenek mevcuttur. İşte organik saç bakım ürünlerini tercih etmek için birkaç sebep:

 Sağlıklı saç derisi için sülfatsız saç bakımı

Saçların doğal yapısında saç sağlığı için önemli yağlar bulunur. Saç bakımı yaparken amaç saçın doğal yapısını bozmadan arındırmak ve nem desteği sağlamaktır. Sülfatsız saç bakımı bu nedenle oldukça önemlidir. Sülfat içeren saç bakım ürünleri saç derisini kurutarak yıpratır. Bu durum beraberinde kepek, egzama gibi çeşitli saç derisi hastalıklarını getirir. Organik saç bakım ürünleri saç derisini tahriş etmeden arındırır. 

 Canlı saç rengi için organik bakım 

Saç için zararlı kimyasallar içeren ürünler saç rengini olumsuz etkiler ve saç rengini soldurur. Boyalı saçlarda saç renginin çok kısa sürede akmasının sebebi de budur. Canlı saç rengini korumak, saça ihtiyacı olan bakımı sağlamaktan geçer. Saç tellerine ihtiyacı olan değerli özleri sunan bitkisel saç bakım ürünleri sayesinde saç rengi canlı kalır. 

Polente Natural Onarıcı-Besleyici Katı Şampuan saça ihtiyacı olan bakımı yaparak saç renginin canlı kalması için tercih edilebilecek saç bakım ürünlerinden biridir. İçeriğindeki Jojoba yağı, Argan yağı ve Hidrolize Buğday Proteini gibi doğal özlerle neme doyan saçların sağlıkla ışıldamasını sağlar. 

Saç dökülmesinin önüne geçmek için doğal özler 

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Ancak en yaygın sebep saç tellerinin yanlış bakım nedeniyle zayıflaması ve saç dersinin sağlığını kaybetmesidir. Saç dökülmesini önlemek için saç tellerini besleyecek ve arındırırken bakım yapacak, dipten uca nemlendirecek ürünler tercih edilmelidir. Sülfatsız saç bakım ürünleri tercih etmek saç dökülmesini engellemeye yardımcı olabilir. Buna ek olarak tercih edilecek organik saç bakım ürünlerinin içeriğinin saç tellerini güçlendirecek bileşenlerden oluşması da önemlidir. Polente Natural sülfatsız katı şampuan seçenekleri saç dökülmesi problemi yaşamamak için tercih edilebilir. 

Kolay şekil alan saçlar için bitkisel saç bakımı 

Saç şekillendirme saçı bakımının her adımından etkilenir. Saçların elektriklenmesi, buklelerin belirginleşmesi, kolay tarama gibi konuların hepsi saç bakımında tercih edilen ürünlerle yakından ilgilidir. Bazı saç bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan kimyasallar saçın doğal yapısını bozarak saç tipini etkiler. Kıvırcık ve dalgalı saçlarda kullanılan bakım ürünlerinden etkilenerek şekil bozukluğunun oluşma sebeplerinden biri de budur. Saç yapısını korumak ve saçların kolay şekil almasını sağlamak için doğru saç bakım ürünleri seçilmelidir. Şampuan, saç bakım kremi, saç maskesi gibi ürünlerde doğal ürünler tercih edilmelidir. Çünkü bitkisel saç bakımı saç yapısına zarar vermek yerine destekleyerek güçlendirir ve kolay şekil almaya yardımcı olur. 

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.