Doğanın Sunduğu Şifanın Kompleks Hali: 12 Botanik Yağ ile Saçları Şımartan Kompleks Bakım - Polente Natural

Doğanın Sunduğu Şifanın Kompleks Hali: 12 Botanik Yağ ile Saçları Şımartan Kompleks Bakım

           Her saç tipi aromaterapik saç bakım yağlarıyla şımartılmayı hak eder! Saça dipten uca etki edecek etkili bir bakımın sırrı doğada saklı. Polente Natural 12 Botanik Yağ İçeren Saç Bakım Yağı saç dökülmesinden saç ucu kırıklarına, donuk ve mat saç görünümünden hızlı uzamayan saçlara kadar pek çok saç problemini tek başına çözen bir süper güç! Aromaterapik yağların muhteşem birleşimiyle oluşturulmuş özel formüllü bu kompleks saç bakım yağıyla saçlarını nasıl şımartacağını öğrenmek için okumaya devam et!

Saç Bakım Yağları ve Saç İçin Faydaları 

Saçlardaki pek çok problemin çözümü bitkisel özlerde saklı. Doğanın kalbinden gelen doğal içerikler saçlardaki yıpranma, saç derisi problemleri, saç dökülmesi sorunları gibi pek çok sorunun çözümünde oldukça etkilidir. Bu nedenle saçların yumuşaklığı ve parlaklığını korumanız için saçı dipten uca besleyen bir güzelleştirici yağ en etkili saç bakım yöntemlerinden biri olacaktır. Formülünde saç için uygun botanik yağları barındıran saç bakım yağı saçlarının ışıltısını korumak isteyenler için idealdir. Peki bu botanik yağlar hangileri ve saç için faydaları neler?

 

Argan Yağı: Saç bakım ürünlerinin içeriklerinde en sık karşılaşılan yağlardan biridir. Argan yağı saç tellerinin güçlenmesi ve neme doyarak beslenmesinde oldukça etkili bir yağdır. Saç bakımında eski zamanlardan beri tercih edilen, saç bakım ritüelleri için olmazsa olmaz kabul edilen bir yağdır. 

 

Moringa Yağı: Konu saç bakımı olduğunda bir botanik yağda olması gereken özelliklerin başında etkili nem sağlak gelir. Himalayalar’da yetişen minik bir ağaç olan Moringa, bölgede mucize ağacı olarak da bilinir. Mucize ağacı tohumlarından elde Moringa yağı saçlara kökten uca ihtiyaç duyduğu nemi sağlamakta oldukça etkilidir. 

 

Jojoba Yağı: Meksika, Kaliforniya ve Arizona’da ağırlıklı olarak yetiştirilen bitkinin tohumlarından elde edilen Jojoba yağı yoğun bir E vitamini kaynağıdır. Geçmiş yıllardan beri saç ve cilt bakımında sıklıkla tercih edilir. Yüksek oranda E vitamini içeriğiyle, yıpranan saçları onarmada etkin rol oynar. 

 

Avokado Yağı: Olgunlaşmış avokadodan elde edilen yağ, avokado bitkisinin sağlık için sunduğu tüm şifanın özüdür. A, D ve E vitaminleri ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Saç bakımı için en belirgin özelliği saçları beslerken ışıldamasına sunduğu katkıdır. 

 

Tatlı Badem Yağı: Saç ve cilt bakımında adından sıkça söz ettiren hoş kokulu tatlı badem yağı, nem ihtiyacını karşılamakta mucizevi etkiye sahiptir. Saç derisinin ihtiyaç duyduğu nemi kısa sürede sağladığı için saç bakım ürünlerinin olmazsa olmazıdır. İyileştirici özelliğe sahip bu yağ, saç derisinde görülecek kuruluk, kabuklanma ve kaşıntı gibi sorunların ortadan kalkmasında etkilidir. 

 

Üzüm Çekirdeği Yağı: Üzüm çekirdeklerinin soğuk pres yöntemiyle sıkılması ile elde edilen bu yağ en zengin E vitamini kaynaklarının başında gelir. Antioksidan özelliği oldukça yüksektir. İçeriğindeki E vitamini ve linoleik asit etkisiyle saçların uzamasında destekleyici etkiye sahiptir. yüksek nem sağlayıcı özelliği ile saç telleri etrafında çevresel zararlara karşı koruyucu bir kalkan vazifesi görür. 

 

Nar Çekirdeği Yağı: Vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengin olan bu yağ saç derisi bakımında ön plana çıkar. Masaj yaparak uygulandığında saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç diplerindeki kuruluk ve kaşıntı probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Öte yandan bu özelliği ile saçların sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur. 

 

Sarımsak Yağı: Saç bakımında kullanılan muzicevi yağlardan biridir. Konu saç dökülmesinin tedavisi olduğunda sarımsak yağı en etkili botanik yağlardan biridir. Saç köklerini güçlendirerek saçların dökülmesini engeller. Ayrıca derideki hasarı onarmada da etkili olduğu için kuruluk, mantar, kaşıntı gibi saç derisi problemleri için de kullanılır. 

 

Hint Yağı Yağı: Besleyici etkisi ile bilinen hint yağı saç bakım ritüellerinde sıklıkla kullanılır. Saçları dipten uca besleyerek saç uzamasında etkin rol oynar. 

 

Kayısı Çekirdeği Yağı: Kayısı çekirdeği yağının cilt ve saç için bilinen en belirgin etkisi yüksek nem içeriği sayesinde yumuşatma özelliğidir. Kayısı çekirdeği yağı saçların ipek yumuşaklığında olmasını sağlar. 

 

Lavanta Uçucu Yağı: Saç derisini sağlığını iyileştirmede bilinen en etkili yağlardan biridir. Hoş kokulu lavanta uçucu yağı antimikrobiyal özelliği ile saç derisi problemlerinden biri olan kepeği ortadan kaldırmada oldukça etkilidir. Koparak dökülmeleri önlemede etkilidir. Bu sayede saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

 

Ylang Ylang Uçucu Yağı: Saç için sayısız faydası bulunan ylang ylang yağı saç uzamasını hızlandırma etkisi ve sebum üretimini dengede tutma özelliği ile öne çıkar. Saç derisindeki fazla yağlanmanın kontrol altında tutulmasını sağlayarak saç sağlığında önemli bir rol oynar. Saç uzatan yağlar arasında da adı sık sık geçen ylang ylang yağı sayesinde saçlar yıpranmadan sağlıkla uzar. 

 

Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç bakımında kullanılan yağlar genellikle saç bakım rutininin haftalık veya aylık periyotlarına dahil edilir. Bunun sebebi içeriklerinin oldukça yoğun olmasıdır. Doğanın şifalı özlerini kompleks biçimde barındıran Polente Natural 12 Botanik Yağ İçeren Saç Bakım Yağı da saçlarını şımartmak isteyenlerin haftalık saç bakım ritüeline eklemesi ideal olan bir saç bakım iksiridir. Formülünde 12 adet doğal yağ ve bunlara ek olarak yoğun nem kaynağı Skualen ve E vitamini de içeren saç bakım yağı, saçların kökten uca sağlıkla ışıldaması için etkili bir bakım ürünüdür. Saç derisi problemleri, saçların hızlı uzaması, saç dökülmesi, koparak dökülmeler, saç ucu kırıklıkları, matlaşmış saçlar gibi birçok saç probleminin çözümüne yardımcı olur. 

 

Polente Natural 12 Botanik Yağ İçeren Saç Bakım Yağı nasıl kullanılır?

 

Bu etkili saç bakım iksiri, saçların haftalık bakım rutinine dahil edilir. Haftada bir defa saç maskesi olarak uygulanması saç problemleri ile savaşmada etkilidir. Uygulama üç aşamadan oluşur:

 

  1. Saç bakım yağı kuru veya ıslatılarak nemi alınmış saça dipten uca kadar uygulanır. Uygulama sırasında doğal özlerin saç derisine nüfuz etmesi için saç diplerine masaj yapılabilir. 
  2. Ürün yaklaşık 15-20 dakika boyunca saçta bekletilir. Yıpranma ve kuruluğun daha yoğun hissedildiği dönemlerde saçta bekletme süresi bir süre daha artırılarak botanik yağların saça daha iyi etki etmesi sağlanabilir. 
  3. Saç şampuan yardımıyla yağlardan arındırılarak durulanır. Burada püf noktası olarak saçı ıslatmadan önce şampuanlama yapılarak daha etkili bir arındırma sağlanabilir. Yıkama aşamasında da saçlar için etkili bakımı sürdürmek için Polente Natural Katı Şampuan çeşitleri tercih edilebilir. 

 

Haftalık olarak saç maskesi şeklinde uygulanan ürün tüm saç tiplerinin kullanımı için uygundur. Saçların güçlenerek sağlıkla ışıldamasına sunduğu etki ilk kullanımdan itibaren gözle görülür. 

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.