Tüm Saç Tipleri İçin Yoğun Nem Kaynağı: Durulanmayan Saç Kremi - Polente Natural

Tüm Saç Tipleri İçin Yoğun Nem Kaynağı: Durulanmayan Saç Kremi

      Saç bakım ürünlerinin birçoğu yalnızca bir saç sorunu çözmeye yönelik olarak formüle edilir. Şampuanlar, saç maskeleri, saç kremleri ve daha pek çok ürün saç tipine ve saçın ihtiyacına göre oluşturulur. Ancak bazı ürünler vardır ki her saç tipini mutlu eder. Tüm saç tiplerinin ihtiyaç duyduğu bakımı tek seferde yapar. Polente Natural Yoğun Nemlendirici Saç Kremi bu konuda bir yıldız! Özel yapısıyla tüm saç tipleri için etkili bakımı sunan bu saç bakım kreminin etiklerine beraber göz atalım!

Her saç tipi neme ihtiyaç duyar

Sağlıklı saçın formülü saçı dipten uca neme doyurmaktır. Saç bakımı sırasında öncelikli olarak yıkama aşamasında nem dengesini korumakla başlayan bu süreç her adımda önemlidir. Saç tipi ne olursa olsun saç derisini arındırırken kurutmaktan kaçınacak ürünler tercih edilmelidir. Yıkama aşaması sırasında şampuan, saç kremi ve saç maskeleri saç derisinin neme doymasına yardımcı olabilir. Yıkama aşamasından sonra ise saç serumları, durulanmayan saç bakım kremleri gibi kolay taramaya yardımcı olan ürünlerle saç uçlarına nem takviyesi yapılabilir. Kıvırcık, düz, kuru veya yağlı saç tipi fark etmez, her saç tipi neme ihtiyaç duyar. Polente Natural Yoğun Nemlendirici Saç Kremi içeriğindeki moringa, macadamia, avokado gibi nem tutma özelliği yüksek doğal yağlar sayesinde yoğun nem verir. 

 

Saç bakımında doğal özlere yer açın! 

Konu saç bakımı olunca zararlı kimyasallar uzak durulması gerekenlerin en başında yer alır. Bunun nedeni saçı arındırmak, şekillendirmek veya bakım yapmak için kullanılan ürünlerin aslında saç yapısını da etkilemesidir. Çoğu zaman kullanılan kimyasal ürünler sebebiyle anlık olarak olumlu etki görülse de uzun vadede saç açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Doğal olmayan saç bakım ürünleri saç derisinde kuruluk, kaşıntı, saç dökülmesi, saç uçlarında kuruluk sebepli kırılmalar, saçın doğal şeklinde ve renginde değişmeler gibi sonuçlara sebep olabilir. Ancak içeriği doğadan gelen temiz içeriklerle hazırlanmış formüller saç yapısını güçlendirerek saç derisine bakım yapar. Bu nedenle saç bakımında sert kimyasallardan uzak durmak ilk kuraldır. 

 

 

Durulanmayan saç kremiyle etkili bir son dokunuş

Saç uçlarının kırılmaması için tarama aşaması önemlidir. Yıkama sonrası kolay tarama için saç uçlarına nem veren ürünler tercih edilmelidir. Uzun saçlar tarama adımında saç uçları için özel bakım ürünlerine sıklıkla ihityaç duyar. Saç uçlarındaki dolaşma, kopma ve bunun sebep olduğu kırıkların önüne geçmek için nem veren bir bakım ürünü kullanılmalıdır.

Tüm saç tipleri için saç uçlarına nem kazandıracak ürün önemli olsa da özellikle bazı özel saç şekillendirme yöntemleri için saç bakım kremi seçimi çok hassastır. Örneğin Curly Girl Method için saç kremi seçerken içeriğinin kimyasaldan arınmış ve temiz olmasına ve yoğun nem veren yapıda olmasına özen gösterilir. Bu nedenle durulanmayan saç kreminin saçta nemi uzun süre tutacak özellikte olması gerekir. Kıvırcık saçlar Curly Girl Method için saç kremi olarak Polente Natural Yoğun Nemlendirici Saç Kremini tercih edebilir. Yoğun Nemlendirici Saç Kremi içeriğindeki özel yağların gücüyle, nemi hapsetmeyen saç tipleri için bile son dokunuş olarak etkili bir nem kaynağıdır. 

 

Saçı kuruturken ve şekillendirirken ısıya dikkat!

Saçları kuruturken ve şekillendirirken fazla ısıdan korumak gerekir. Çünkü fazla ısı saçın yapısını olumsuz etkiler. Saçları şekillendirmeden önce saç uçlarına bakım ürünü uygulamak saç tellerinin kuruyarak ısıya karşı savunmasız kalmasının önüne geçer. Durulanmayan saç bakım kremleri saçta kalkan görevi görerek saçı olumsuz dış etkilere karşı korur. Bu nedenle saç kurutma makinesi, maşa, düzleştirici gibi yoğun ısı kaynağı ile şekillendirme yöntemleri öncesinde saçlara yoğun nem içerikli bir ürün uygulanmalıdır. 

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.