Kırılma Karşıtı Saç Bakım Serumu ile Saç Kırıklarına Son! - Polente Natural

Kırılma Karşıtı Saç Bakım Serumu ile Saç Kırıklarına Son!

          Kırılmış saç uçları en kompleks bakıma ihtiyaç duyan saç problemidir. Aslında çözümü oldukça basittir; saç uçlarını nemlendirerek yumuşatmak. Yoğun nemlendirme sayesinde saç uçlarının tüm dış koşullara karşı savunmasız kalması ve kırılması engellenir. Bu da ancak etkili ve yoğun bir bakım ile ve saç bakımında yapılan yanlışların ortadan kaldırılmasıyla mümkündür. Saç uçlarını kırarak çatallaşmış görünüme sebep olan bu faktörleri ve çözümünü öğrenmek için okumaya devam et!

Saç kırılmasının sebepleri nelerdir?

 Saç kırılmasının en temel sebebi saçın sağlığını kaybetmiş olmasıdır. Sağlıksız kalan saç dış etkenlere karşı savunmasız hale gelerek kırılır. Saçın kırılmasına neden olacak pek çok faktör sayılabilir:

  • Saç yapısını tamamen değiştiren kimyasal işlemler saçlardaki yıpranmaların ilk sebeplerindendir. Çok sık saç boyama, perma, kalıcı fön gibi kimyasal uygulamalarla yapılan işlemler saçların sağlığını kaybederek kırılmasına neden olur.
  • Saç şekillendirme uygulamaları ile saçların görünümü güzelleşirken yapısı olumsuz etkilenebilir. Yüksek sıcaklıkta kullanılan fön makinesi, maşa, saç düzleştirici gibi ürünler saçların nem dengesini etkileyerek kırılmalara neden olur.
  • Saçlar yalnızca uçtan kırılmaz. Saç tellerinin koparak dökülmesinin ve orta noktalarda gözlenen kırılmaların sebebi genellikle saçın aynı yöntemle toplanmasıdır. Saçların çok sıkı bir biçimde ve sürekli aynı şekilde toplanması bölgesel saç kırıklıklarına sebep olur.
  • Saç tipi ile uyumlu olmayan bakım ürünleri saçların doğal yapısını bozarak kırılmaya sebep olan etkenlerin başında gelir.
  • Saçların yeteri kadar nemlendirilmemesi kuruyarak dökülmelere ve kırıklıklara neden olur.
  • Saç tarama sırasında yapılan hatalar saçların kırılmasına neden olur. Sağlıklı saçlar her ne kadar güçlü olsa da hassas bir bakıma ihtiyaç duyar. Saçları çok sert ve kuru taramak, saç uçlarındaki dolaşmaları yardımcı bir bakım ürünü kullanmadan travmatik uygulamalarda açmak saçlarda kırılmaların görülmesine neden olur.

 

Saç kestirmek kırık problemi için kesin çözüm müdür?

Saç kırıkları yalnızca saç uçlarında oluşmaz. Saçların koparak dökülmesi ve saç tellerinin yıpranması ile saçın pek çok yerinde kırılmalar gözlenebilir. Saçları düzenli olarak kestirmek saç uçlarındaki kırıkların görsel olarak ortadan kalkmasına yardımcı olur ancak kesin çözüm değildir. Çünkü saç kırılmalarının sebebi saç tellerindeki nem kaybı ve yıpranmadır. Esas çözüm saç tellerini eski sağlığına kavuşturmak ile sağlanabilir. Bunun için de başta saç uçları olmak üzere tüm saça yoğun nem sağlayan saç bakım ürünleri tercih edilmelidir.

Kırılmış saç uçları için nasıl ürünler tercih edilmelidir?

Saç kestirmek, özenli taramak, ısıl işlemlerden mümkün olduğunca uzak durmak saç kırılması probleminin oluşmaması için etkili ancak geçici çözümlerdir. Asıl önemli olan saç bakımında doğru ürünleri tercih ederek saçların neme doyması ve kırılmalara karşı korunmasıdır. Bunun  için saç bakımın da sıklıkla kullanılan değerli özlerle dolu saç bakım ürünleri saç bakım rutinine dahil edilmelidir.

Yoğun E vitamini ve en nem kaynaklarından Skualen gibi içerikleri barındıran ürünler saç ucu bakımı için önceliklidir. Ek olarak saç bakımında sıklıkla tercih edilen Avokado ve Nar Çekirdeği yağı gibi mucizevi özler de saçı besleyerek neme doymasına yardımcı olur. Saç ucu bakımı için tercih edilecek ürünlerin içeriği kadar yapısı da önemlidir. Saç uçlarında anında etki görmek için değerli özleri kompleks biçimde barındıran ve hızlı emilen saç serumları tercih edilebilir. Serumlar formülleri gereği tüm şifalı özlerin konsantre biçimidir. Bu nedenle bir damlası ile yoğun bakım sağlarlar.

Polente Natural Kırılma Karşıtı Saç Bakım Serumu (İnceletiniz) etkili saç ucu bakımı için ideal ürünlerdendir. Serum yapısıyla içeriğinde bulunan Hemiskualen, saçta hızlıca emilerek anında nem sağlar. Avokado yağı ve nar çekirdeği yağı saç uçlarının eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Yoğun E vitamini içeriği sayesinde saç telleri dış faktörlere karşı korunarak sağlıkla ışıldar.

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.