Yoğun Nem Desteği Sağlayan Besleyici Saç Kremi ile Yıpranmış Saçlara Elveda! - Polente Natural

Yoğun Nem Desteği Sağlayan Besleyici Saç Kremi ile Yıpranmış Saçlara Elveda!

           Saç telleri göründüğünden güçlüdür. Sağlıklı bir saç teli kilolarca ağırlığı taşıyacak yapıdadır. Saçların bu gücünün sırrı sağlıklı içeriklerle neme doymuş olmasında saklıdır. Nemini yitiren saçlar kuruyup yıpranarak gücünü, esnekliğini ve ışıltısını kaybeder. Bu nedenle saç bakımı ve saç sağlığı söz konusu olduğu zaman yeterli nemi sağlayacak ürünler her zaman ön plandadır. Saçlara ihtiyaç duyduğu nemi kazandırıp eski sağlığına kavuşturmak için bakım rutininde doğru adımları takip etmek ve doğru ürünleri seçmek gerekir. Yıpranmış saçlar için onarıcı bakımın ip uçları için okumaya devam edin!

Saç neden yıpranır?

Saçlar birçok duruma karşı savunmasız kaldığında yıpranarak sağlığını kaybeder. Saçların yıpranmasına aşağıdaki koşullar sebep olabilir.

 • Hava kirliliği saçların yapısını etkileyen önemli faktörlerin başında gelir. Saç tellerini koruyacak bir bakım yapılmadığı sürece olumsuz hava koşulları saçları yıpratır.
 • Çok fazla güneş ışığına maruz kalmak saçlarına nemini ve ışıltısını kaybetmesine sebep olur. Saçları kurutur.
 • Saçları düzleştirici ve maşa gibi ürünlerle şekillendirirken çok yüksek sıcaklık kullanmak saç tellerinin yapısını olumsuz etkiler. Saç şekillendirirken kısa süreli olarak 130-190 derece aralığında bir sıcaklık kullanmak yeterlidir.
 • Yıpratıcı kimyasallar içeren saç bakım ürünleri saçın doğal yapısında bozulmalara sebep olur. Saç şeklinde değişimler, saç uçlarında kuruluk, saç dökülmesi gibi pek çok saç probleminin kaynağı saç bakım ürünlerindeki kimyasallardır.
 • Özellikle uzun saçlar sıklıkla kuru ve sert tarama işlemi yapıldığında kırılır ve yıpranır. Çok sert ve kuru fırçalama gibi travmatik işlemler öncesinde saç uçlarına saç bakım kremi kullanmamak yıpranmaya neden olur.
 • Boya, açıcı, perma gibi kalıcı işlem görmüş saçlar saç bakımı ihtiyacı en yüksek saçlardır. Bu tür işlemler doğru bakımla dengelenmezse saçta kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Yıpranmış saçlara onarıcı bakım nasıl yapılır?

Yıpranmış saçları tekrar eski sağlığına kavuşturmak için yoğun ve etkili bir bakım rutini gerekir. Hasar görmüş saçlara uygulanacak yoğun bakımda  iki altın kural vardır. Bunlar; ihtiyaca uygun ürünü seçmek ve doğru teknikleri uygulamaktır.

Yıpranmış saçlar için saç bakım ürün seçerken nelere dikkat edilmeli?

 

 • Yıpranmış saçların en baş düşman zararlı kimyasallardır. Onarıcı bakıma ihtiyaç duyan saçlar içeriğinde saçları kurutan SLS-SLES-Paraben-Silikon gibi kimyasal maddeler içeren ürünler uygulandığında nemini kaybederek daha fazla yıpranır. Bunun sonunda saç dökülmeleri ve saç yapısında kalıcı bozulmalar gözlenebilir. Bu nedenle saç bakım ürünü satın alırken içerik okumak çok önemlidir. Polente Natural tüm saç bakım ürünlerinde zararlı kimyasallardan uzak durularak doğal özlerle hazırlandığı için yıpranmış saçlar için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

 

 • İşlem görmüş saç bakımı söz konusu olduğunda, saç bakımının her adımında doğru ürün seçmek önemlidir. Yalnızca yıkama adımındaki doğru şampuan seçimi saçı tek başına onarmaya yetmez. Bu nedenle yıpranmış saçlara uygun saç besleyici krem ve yoğun nem veren kolay tarama ürünleri tercih edilmelidir. Polente Natural Onarıcı-Besleyici Saç Kremi kimyasal içermeyen doğal formülüyle saçı yıkama sonrası neme doyurur. Durulanmayan saç bakım kremi yıkama sonrası onarıcı bakım için tercih edilebilir.

 

 • Saç ürünlerinde en yüksek nem kaynakları doğal yağlardır. Saç bakım ürünlerinin içeriğindeki aromaterapik yağlar saçta bir kalkan oluşturarak saç tellerini kırılmalara karşı korur ve nemi saça hapseder. Saç derisinin nem dengesini sağlar bu da saçın beslenmesini sağlar. Bu nedenle saç bakımı için değerli yağlar olan; Shea Butter, Argan, Jojoba gibi değerli özler içeren ürünlerin tercih edilmesi en etkili sonuç için önemlidir.

 

Yıpranmış saçların bakımı sırasında nelere dikkat edilmeli?

 1. Yıpranmış saçların genellikle saç uçlarında kırılmalar gözlemlenir. Bu da saçların yıkama sonrasında karışmasına ve dolaşmasına sebep olur. Dolaşık saçlar nasıl kolay açılır diye düşünüyorsanız çözümü basit. Saç uçlarına uygulanacak yoğun nem veren durulanmayan saç kremlerinin temel görevlerinden biri budur. Durulanmayan saç kremi saç uçlarındaki dolaşıklığı açmaya yardımcı olurken saç uçlarını besler. Polente Natural Onarıcı-Besleyici Saç Kremi (İnceyiniz) tarağa dolaşan saçları açmayı kolaylaştırırken saçı onarmaya yardımcı olur. Ancak saç bakım kremi kullanmadan taranan saçlarda kopmalar ve kırılmalar meydana gelir ve saç daha fazla yıpranır.
 2. İşlem görmüş saçlarda saç uçları saçın diğer bölümlerine göre daha kuru ve cansız görünür. Saç uçlarına ekstra özen göstermeye dikkat edilmelidir. Düzenli olarak saç uçlarındaki kırıkları aldırmak, saç uçlarına Avokado, Tatlı Badem, Kayısı Çekirdeği, Üzüm Çekirdeği Yağı, Argan gibi nem tutma yönünden güçlü aromaterapik yağlarla bakım yapmak, durulanmayan saç kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmek saç uçlarını onarmak için yapılacaklardan bazılarıdır.
 3. Fön, düzleştirme, maşa gibi yüksek ısı veren işlemler saçın daha fazla yıpranmasına sebep olur. Bu nedenle bu uygulamalardan önce saçları dipten uca nemlendirerek koruyacak ısıya karşı koruyucu saç kremleri kullanılmalıdır.

Her saç tipi yanlış bakım uygulandığında ve olumsuz koşullara maruz kaldığında yıpranır. Yıpranmış saçların ihtiyacına göre ürünler tercih ederek ve saç için doğru bakım tekniklerini uygulayarak yıpranmış saçları eski sağlığına kavuşturmak ve ışıl ışıl parlamasını sağlamak mümkündür.

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.