Yağlı Cilt Nemli Cilt Değildir Nemlendiriciye İhtiyacı Vardır - Polente Natural

Yağlı Cilt Nemli Cilt Değildir Nemlendiriciye İhtiyacı Vardır

Yağlı ciltler yapısı gereği özel ve düzenli bakıma ihtiyaç duyan cilt tipidir. Tüm yüzde parlama, yağlanma, fazla sebum üretimi kontrol altına alınmadığında çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirir. Genç yaşlarda cildin salgıladığı sebum oranı yüksek olduğu için cilt problemlerinin oluşumu daha sık görülür. Ciltteki yağ dengesini kontrol altına alınmamasının en büyük sebeplerinin başında da nem ihtiyacının karşılanmamasıdır. Yağlı cilt, su bazlı hafif nemlendiriciler gibi cilt tipine uygun ürünlerle nemlendirilerek sebum dengesinin kontrol altında alınmasına ihtiyaç duyar.

Yağlı Cilt Tipinin Farkı Nedir?

Her insanın cildinde doğal olarak bulunan, yağ bezleri aracılığı ile salgılanan sebum yağlı ciltlerde daha fazla üretilmektedir. Bu durum da yağlı cilt tipinin özellikleri ve bakım ihtiyaçları bakımından diğer cilt tiplerinden farklılaşmasına neden olmaktadır.
Sebum normal seviyelerde salgılandığında cilt için oldukça faydalıdır. Cildin elastikiyetinin yüksek, parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Ancak normalden fazla salgılanması durumunda çeşitli cilt problemleri meydana gelir. Yağlı ciltler, tüm cilt tipleri arasında sebum üretiminin en yüksek olduğu cilt tipidir. Cilt bakımında bu durum göz önünde bulundurulmalı ve ihtiyaçlara yönelik bakım uygulanmalıdır.

Yüksek sebum salgılanması yağlı cilt tipinin parlama, geniş gözenekler ve yağlanma ile diğer cilt tiplerinden gözle görülür biçimde farklılaşmasına neden olur. Bu nedenle bakım ürünü seçiminde sebum dengesini sağlamaya yönelik ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Örneğin düzenli olarak kil maskesi kullanımını bakım rutinine dahil etmek, ​hyaluronik asit krem gibi nemi cilde hapseden ürünleri tercih etmek, günlük olarak uygun arındırıcıları seçmek

gereklidir.

Yağlı Ciltler Neden Nemlendirici Kullanmalı?

Tüm ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Ancak bu ihtiyaç tüm cilt tipleri için aynı seviyelerde değildir. Kuru ciltler yoğun ve derinlemesine nem ihtiyacına sahipken yağlı ciltler yağ dengesini kontrol altında tutacak su bazlı hafif nemlendiriciler ve yağsız nemlendiricilere ihtiyaç duyar.
Genellikle yağlı ciltler, yağ sebebi ile nemli ve parlak olduğu için nemlendiriciye ihtiyaç olmadığı düşünülür. Bu düşünce oldukça yanlıştır ve cilt problemlerinin artışının temel sebeplerinin başında gelir. Yağlı bir cilt yeteri kadar nemlendirilmezse;

  • Sebum salgılanmasında artış,

  • Aşırı parlama

  • Yağlanmanın kontrol altında tutulamaması,

  • Gözeneklerde genişleme,

  •  Akne, sivilce ve siyah nokta oluşumunda artış,

  • Ağırlık hissi gibi problemler ortaya çıkabilmektedir.

     

Yağlı Ciltlerde Nasıl Nemlendiriciler Kullanılmalıdır?

Yağlı ciltler yoğun yağ içerikli ağır nemlendiricilerden kaçınmalıdır. Bunun yerine yağsız nemlendiriciler, su bazlı hafif yapılı nemlendiriciler, serum, krem ve jel formundaki ürünler tercih edilmelidir. Nemlendirici seçilirken dikkat edilmesi gereken yapısının hafif olması ve içeriğindeki yağ oranının düşük olmasıdır.

Polente Natural Niacinamide&Squalane Nemlendirici Krem, non comedogenic (gözenekleri tıkamayan) içeriği ile yağlı ciltlere ihtiyaç duyduğu nazik bakımı sunar. Ciltteki sebumda da doğal olarak bulunan Squalane cildin yağ dengesini sağlamaya yardımcı olur. Gece ve gündüz bakımına dahil edilecek doğru nemlendirici yağlı ciltleri kontrol etmenin en iyi yollarından biridir.

Kullanıcı Yorumları

Öneriler ve fikirleriniz için bize yazın!

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.